Webinář Akademie Partnerství: #laskajedovednost

O vztazích se mluví pořád a všude. Přesto většina z nás v nich více či méně tápe. Někdo ztroskotá hned u prvního kroku. Jiný dokáže na první pohled zaujmout, ale neumí se do vztahu ponořit a pořád hledá zadní vrátka. Některé páry spolu skoro vůbec nemluví, další se pořád hádají. Někdy je ve vztahu moc drama, jindy zase velká nuda. Někdo se v sexu stydí, jiný ho stále hledá mimo vztah.

Láska je prostě plná přešlapů, nejistoty a hledání. Není divu, když nás nikdo nenaučil, jak se stát dobrým partnerem a vztah si užívat. Partnerství je přitom často mnohem více o dovednostech a práci než o štěstí a intuici. A to je vlastně skvělá zpráva! V lásce se všichni bez rozdílu můžeme zlepšovat.

Co se na kurzu dozvíte

Cílem našeho kurzu je přiblížit vás ke spokojenému vztahu, ať už jste právě single nebo s partnerem otevíráte několikátou dekádu. Prozkoumáte pět hlavních partnerských témat: seznamování, začátky vztahů, partnerskou spokojenost, sex a zvládání konfliktů. K ruce vám budou naše zkušenosti z práce s klienty, nejnovější výzkumy o vztazích i ověřená literatura. Až kurzem projdete, budete mimo jiné vědět, jak a kde se efektivně seznamovat, co dělá úspěšné rande, jak dávat partnerovi zpětnou vazbu nebo v čem zlepšit svůj sexuální život.

Součástí každé lekce jsou seberozvojové úkoly a otázky k zamyšlení pro osobní reflexi, tipy na další tematické zdroje (videa, knížky) a prostor pro vaše dotazy, kterým se budeme podrobně věnovat. Dále dostanete přístup do uzavřené facebookové skupiny, kde můžete pokládat dodatečné otázky, sdílet své postřehy s dalšími účastníky a seznamovat se.

Za kvalitou našeho kurzu si stojíme, takže pokud nebudete spokojeni, vrátíme vám peníze.

Jak kurz proběhne

Kurzy probíhají online, jedinou podmínkou je připojení k internetu. Webinář proběhne v uzavřené Facebookové skupině, kam budete mít po zaplacení přístup. Pokud vám nevyhovuje čas živého vysílání, můžete se na video podívat zpětně po následujících 48 hodin.

V této skupině budeme také zveřejňovat všechny materiály a zdroje k jednotlivým lekcím, budeme odpovídat na vaše dotazy a zároveň zde vznikne prostor pro vaše sdílení s ostatními.

Cena a přihlášky

Můžete si zakoupit jeden 90 min kurz na vybrané téma za 390 Kč nebo se přihlásit na všech 5 kurzů jako celek a získat tak zvýhodněnou cenu 1 570 Kč (tedy vlastně jednu hodinu zdarma).

Přihlásit se můžete na emailu marketa@modernilaska.cz, obratem vám vaše místo potvrdíme.

Lektorky kurzu

Eliška Remešová studovala psychologii na Univerzitě Karlově, kde se zabývala proměnou mužské role ve vztazích a spokojeností v partnerství. V současné době se ve své psychoterapeutické orientuje hlavně na párovou terapii. Pomáhá dvojicím řešit krize, lépe komunikovat a být spolu šťastnější. Se stejnou vizí založila projekt na podporu spokojeného partnerství MAMESE.

Markéta Šetinová studovala sociologii na Univerzitě v Oxfordu a nyní pokračuje s vlastním výzkumem na Univerzitě Karlově. Zajímá ji, jak technologie proměňují hledání partnera. Jako psychoterapeutka nejčastěji pracuje se singles a věnuje se seznamování a prvním fázím vztahů. Je autorkou blogu Moderní láska.

Obsah jednotlivých lekcí a termíny

 1. lekce: Vztahy v roce 2020 a seznamování (pondělí 7. září od 19h)
 • Kde se seznámit přirozeně
 • Kdy se rozhodnout pro seznamku a jakou si vybrat
 • Co napsat do profilu a jakou vybrat fotku
 • Komunikace na seznamce – konkrétní tipy a triky
2. Lekce: Zamilovanost a začátek vztahu (středa 9. září od 19h)
 • V čem spočívá úspěch na první schůzce
 • Chodíme spolu?
 • Co je specifické pro první týdny vztahu
 • Na co si dát na začátku vztahu pozor
3. lekce: Spokojenost ve vztahu (pondělí 14. září od 19h)
 • Moje spokojenost je tvoje odpovědnost nebo?
 • Miluj mě takhle – jak si říct o to, co potřebuji
 • Jak spolu komunikovat, abychom se slyšeli
 • Čím můžeme zvyšovat naši spokojenost
4. Lekce: My a sex – jak, kdy a proč? (středa 16. září od 19h)

Tato lekce je vedená speciálním hostem, sex terapeutkou Ivou Rolederovou.

 • Poznejte zákonitosti sexuální přitažlivosti
 • Je sex na první schůzce dobrý nápad?
 • Jak mluvit o sexu otevřeně a bez studu
 • Které dovednosti jsou klíčové pro spokojený sexuální život
5. lekce: Konflikty ve vztahu (pondělí 21. září od 19h)
 • Jaké jsou nejčastější vztahové konflikty
 • Na co si dát během konfliktů pozor
 • Změna je možná – co je zapotřebí, aby se partner změnil
 • Jak se naučit hádat s láskou

Z našeho blogu

Jak se dařilo lásce v karanténě?

Rutina. Klid. Monotónnost. Ale také odvaha. Soudržnost. Spolupráce. I takto se vyjadřovaly oslovené páry k soužití v karanténě.

Pro mnoho párů byla karanténa velká neznámá. Celý den spolu doma? Co to s námi udělá? Jak budeme pracovat? Kdo co bude dělat? Co děti? Pro některé, možná i čerstvě zamilované...

Mít pravdu nebo být laskavý k druhému?

Co potřebujeme udělat, abychom se sebe zase dotkli? Co můžeme udělat proto, abychom se na sebe zpátky napojili?

Je těžké klást si takové otázky, když se cítíme zraněni tím druhým. Ve chvíli, kdy prožíváme bolest způsobenou našim partnerem, se naše myšlenky upínají k hledání motivů, proč to udělal/a. Čím jsme si to zasloužili? Proč nám to dělá?...

Proč se vyplatí naučit se udržet oční kontakt?

V některých zemích, například ve Spojených Arabských Emirátech není zvykem dívat se druhým do očí. Když tak uděláte a vaše pohledy se setkají na více než 3 vteřiny, znamená to, že máte vážný zájem se s druhým sblížit. V našich končinách nemáme určená pravidla na koukání z očí do očí, avšak možná jste zaregistrovali, že střetnutí pohledů s cizím člověkem vás často znervózní...